ŞEHİR HASTANESİNDE GELENEKSEL TEDAVİ

Fethi Sekin Şehir Hastanesinin hizmete başlamasıyla Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ünitesi de şehir hastanesine taşınarak yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor.

19 Mart 2019 Salı 17:07 < GÜNDEM
Fethi Sekin Şehir Hastanesinin hizmete başlamasıyla Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ünitesi de şehir hastanesine taşınarak yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Hastane geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında da hizmet sunarak bu tür hizmetlerin kontrol altında ve steril koşullarda yapılmasını sağlıyor.
 
Hastanenin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Ünitesinde hastalara bilinen tıbbi uygulamaların dışında geleneksel ve tamamlayıcı sağlık hizmeti veriliyor. Hacamat, akupunktur, prp kök hücre tedavisi, ozon tedavisi gibi uygulamaların yapıldığı ünitede sertifikalı uzman hekimler ve sağlık personelleri görev yapıyor.
 
Ünitede görevli Uz. Dr.Veysel Doğanay, Akşemseddin Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi adıyla hizmet verdiklerini belirterek “ Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Ünitesi olarak amacımız merdiven altı uygulamaların önüne geçmek ve insanların bu hizmetlere sağlıklı koşullar altında erişebilmesini sağlamaktır. Ünitemizde bilinen geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını halkımıza sunmaktayız. Hacamat, ozon tedavisi, prp, kök hücre tedavisi gibi uygulamaları ünitemizde steril koşullar altında uygulamaktayız”dedi.
 
Hastalarından çok önemli pozitif geri dönüşler aldıklarını belirten ünitede görevli Uz. Dr. Mehmet Özcan ise, Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp Hizmeti hakkında şu bilgileri verdi, “ bu uygulamalar modern tıbbı destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir. Bu yöntemlerden özellikle hacamat şehrimizde ve bölgemizde oldukça tercih edilmektedir” şeklinde konuşan Özcan; “Bu uygulamalar Hekim kontrolünde yapılmazsa hastaya çeşitli zararlar verilebilir. Hastanemizde de bu uygulamalar sertifikalı uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Bu hizmetin devlet eliyle güvenli ve steril bir ortamda yürütülmesi izinsiz ve kontrolsüz çalışan yerlere rağbeti azaltacaktır. Getat, geleneksel ve tamamlayıcı tıp ünitemiz bölgemize hizmet etmek için çalışmalarını sürdürüyor " diye konuştu.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8254     EURO 6.5527     IMKB 96216     ALTIN 239,897    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:01
Güneş 05:31
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:36