ŞUAY ALPAY YENİDEN MİLLİ SAVUNMA BAKAN YARDIMCISI OLDU

Şuay Alpay yeniden Milli Savunma Bakan Yardımcılığına atandı. Elazığ’ın Bakan Yardımcısı Sayısı 3’e yükseldi...

10 Ağustos 2018 Cuma 20:00 < GÜNDEM


Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Şuay Alpay yeniden Milli Savunma Bakan Yardımcılığına atandı...
 
Milli Savunma ve Ticaret Bakan Yardımcılıkları ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve İdari İşler Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karara göre uzun bir süredir Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Şuay Alpay yeniden Milli Savunma Bakan Yardımcılığına atandı. 

Şuay Alpay dışında Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevini Alpaslan Kavaklıoğlu, Muhsin Dere ve Yunus Emre Karaosmanoğlu gerçekleştirecek.

ŞUAY ALPAY:

20 Ekim 1960'ta Elazığ'da doğdu. Baba adı Rüştü, anne adı Habibe'dir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1986 yılında Kamu İşverenler Sendikasında Uzman Yardımcılığı görevinde bulundu.
1986 yılında başladığı hakimlik stajı sonrasında, 1991 yılına kadar ceza ve hukuk hakimliği yaptı. 1991 yılından sonra serbest avukat olarak çalıştı. Sivil toplum kuruluşlarında kuruculuk ve yöneticilik yaptı. 

Yerel yayın yapan televizyon kanallarında açık oturum ve tartışma programları hazırladı ve yönetti.

24. Dönemde Elazığ Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu ve Adalet Komisyonu Üyeliği, Türkiye Kamerun Dostluk Grubu Başkanlığı, Türkiye Azerbaycan Dostluk Grubu Başkan Vekilliği, Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Hukuk Alt Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Şuay Alpay uzun bir süredir Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.  Alpay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Elazığ’ın Bakan Yardımcısı Sayısı 3’e yükseldi

Yeni kabinenin belli olmasının ardından Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten hemşehrimiz Selahaddin Menteş, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Müsteşarlık görevini yürüten Mehmet Hadi Tunç’un da Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atanmasının ardından son olarak daha önce de aynı görevi yürüten Şuay Alpay’ın Milli Savunma Bakan Yardımcılığına atanması ile Elazığ’lı bakan yardımcısı sayısı 3’e yükselmiş oldu.

 MEHMET HADİ TUNÇ, TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI OLDU -TIKLAYIN 

M.T
 
 
Etiketlerbakan şuay alpay mehmet hadi tunç selahaddin menteş
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3219     EURO 6.0349     IMKB 103186     ALTIN 227,888    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:37
Güneş 06:59
Öğle 12:42
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:31