Süleyman Arif Emre

26 Şubat 2012 Pazar 11:54 DİĞER KÖŞE YAZILARI

İSLâM DÜNYASI VE ERBAKAN HOCA'NIN HAMLELERİ

Erbakan Hocanın evinde misafir bulunduğumuz sırada, Hocanın ziyaretine Nevzat Yalçıntaş gelmişti. Yalçıntaş o günlerde, bütün İslam ülkelerinde bir seri konferanslar vermiş, yurda dönüşünde de Erbakan Hocaya seyahat izlenimlerini anlamaya çalışıyordu:

Bizler ise o dönemde, 12 Eylül darbesinden dolayı tutuklu iken yeni tahliye edilmiş idik. Yalçıntaş söz aldı ve:

Hocam; ben konferanslar vermek için epeyce İslam ülkesini gezmiş olarak geliyorum. Her konferansımın başında veya ortasında, dinleyiciler benim sözümü kestiler, sizin tutukluluğunuzla ilgili sualler sormaya başladılar, konuşmalarım yarım kaldı, herkes sizinle ilgili olayları anlatmamı istiyordu.

- Meğer sizi İslam dünyâsı kendilerinin MÜŞTEREK LİDERİ OLARAK KABUL ETMİŞ...

Gerçekten, ERBAKAN HOCAMIZ, yalnız ülkemizdeki MİLLİ GÖRÜŞ hareketinin hamlelerini değil, aynı zamanda bütün İslâm âleminin idealist ve dinamik unsurlarını İSLAM BİRLİĞİ idealini hayata geçirmek için bütün gücüyle çalışan bir şahsiyete sahip idi.

Bilindiği gibi bu maksatla hocamız, sekiz büyük İslam devletinin ittifakıyla (D-8)'ler teşkilatını kurmuştu. Eğer seçmenimiz uyanık davranarak MİLLİ GÖRÜŞ'ü çok değil iki sene üstüste, tek başına iktidara getirmiş olsaydı, D-8'ler D-30'lar hâline gelecek kadar genişleyecek, İslâm ülkelerini bir bir işgal ederek müstemleke hâline getirmeye başlayan emperyalist ve Siyonist ABD'ye manevra imkânı kalmayacaktı.

Şimdi ABD'nin borusu ötüyor. Büyükortadoğu projesi aldatmacası adı altında İslâm ülkeleri bir uçtan işgal altına alınıyor, Milli Görüş ekolünden kaçarak iktidara gelen hükûmetler, ABD'ye ve AB'ye İslâm ülkelerini kolaylıkla nasıl emperyalistlere ram ederiz diye taşeronluk yapma vazifesi düşüyor.

Erbakan Hocamız, yalnız mevcut İslâm devletlerini kucaklayan bir çalışma yapmamıştı. Ayrıca henüz istiklâline kavuşmamış, dünyanın neresinde bir İslâm topluluğu varsa, onların da disiplin altında çalışmaları, şuurlandırılmaları, dinamizme kavuşturulmaları için, her sene büyük kapsamlı konferanslar düzenlemiş ve herbirine sahip çıkarak yönlendirmiştir.

Gelelim rahmetli hocamızın yurt içindeki hamlelerine:

A) Manevi gelişme hamleleri:

1- Gerek CHP ve gerekse Adalet Partisi ile kurduğumuz koalisyon hükümetlerinde hükümet ortaklarına sayıları 600'ü aşkın İmam Hatip Lisesi açtırılmıştır. Câmilerin yapılması ve onarılması için, gereken tahsisat temin edilmiştir. Yasaklanan hac serbest bıraktırılmıştır.

2- Yeni nesillerimizin tümüne şâmil olarak bir ahlak reformu programlamıştır. Gençlerimizin ecdadımıza lâyık birer ahlâk ve fazilet timsali olmasına yarayacak, bütün medya kuruluşlarına şâmil destekler yapılması ve kısa zamanda insan unsurumuzun kendiliğinden hakka riayet eden, mahkemeleri işsiz, cezaevleri boş kalan bir AHLAK NİZAMIMA KAVUŞMASI PLANLANMIŞTIR. Öyle ki, bu manevi gelişme reformu milletimizin yeni bir SAÂDET asrına erişmesini sağlayacak, ülkemiz bu alanda imrenilecek bir ülke haline gelecektir.

Ağır sanayi hamlesi:

Yine ERBAKAN Hocamız, gerek CHP ve gerekse AP gibi partilerle kurduğumuz koalisyon hükümetleri döneminde, misli az görülmüş bir ağır sanayi hamlesi başlatmıştır. Bu sanayileşme Hocamızın deyimiyle MONTAJ SANAYİİ DEĞİLDİ. Vida sıkıştırma işini, ağır sanayi diye millete sunan bir çalışma hiç değildi. Hocamız 200 dev fabrika temeli atarak, FABRİKALARI KURAN FABRİKALARI İNŞA ETMEYE VE ETTİRMEYE BAŞLAMIŞTI. Eğer bu gerçek sanayileşme tamamlanmış olsaydı, Türkiyemiz Japonya gibi, Batı Almanya gibi ve hatta ondan da üstün bir dev sanayi ülkesi olacaktı. Ama ne yazık ki, ülkemizin dev adımlarla kalkınacağından korkan dış ve iç odaklar; hem dışarıdan, hem içeriden bu büyük hamleleri önlemek için uğraştılar. GÜNEŞ MOTEL MODELİ gizli anlaşmalar ile DEMİREL, Ecevit'e 12 milletvekili transfer ederek, kendisinin de iktidar olduğu hükümeti bozdu, bir bakıma bastığı dalı kesti. ECEVİT, 12 emanet milletvekili fazlası ile iktidara gelince, hem MÂNEVİ KALKINMA REFORMUNU ve hem de AĞIR SANAYİ HAMLESİNİ İPTAL ETTİ...

Sonunda Türkiye, AB'nin ve ABD'nin peşine takılmaya mahkûm bir vagon durumuna düşürülmüş oldu.

Kıbrıs çıkarması:

Kıbrıs çıkarması da Hocamızın bir önemli hamlesidir. Gerekirse, bu hamlenin de detaylarına, başka bir zamanda girebiliriz. Şu kadarını hatırlatayım, hasmın ikrarı en kuvvetli belge ve delildir derler. Yakın bir târihte İngiliz resmi makamları ciddi ve belgesel bir araştırma neticesinde bir RAPOR yayınladılar.

"MEĞER KIBRIS ÇIKARMASININ MİMARI ECEVİT DEĞİL, ERBAKAN'MIŞ" dediler.

Evet, Hocamız İslâm dünyasının kıymetli ve dirayetli bir lideri idi. Kendisine Cenab-ı Hakk'tan rahmet diler, aziz hatırası önünde hürmetle eğiliriz.

 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0108     EURO 6.7137     IMKB 86771     ALTIN 247,546    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:18
Güneş 05:00
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:15