TEKERLEMELERİN SİHRİ PROJESİ’NE ÖDÜL

Yaptığı sosyal projelerle hem öğrencilerin hem de velilerin takdirini kazanan Tevfik Yaramanoğlu İlkokulu öğretmelerinden Mehtap Cömertoğlu'nun eTwinning Tekerlemelerin Sihri Projesi Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi.

19 Ekim 2017 Perşembe 15:52 < GÜNDEM
Yaptığı sosyal projelerle hem öğrencilerinin hem de velilerin takdirini kazanan Tevfik Yaramanoğlu İlkokulu öğretmelerinden Mehtap Cömertoğlu'nun eTwinning Tekerlemelerin Sihri Projesi Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi.Ödül töreni Perşembe günü Tevfik Yaramanoğlu İlkokulu’nda yapıldı. Törende Öğretmen Mehtap Cömertoğlu ve öğrencilerine ödüllerini Proje Müdürü Fethi Ahmet Ersarı ve Okul Müdürü Zülküf Canpolat takdim etti. Törene Müdür Yardımcısı Burhan Güreş, okul öğretmenleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Proje hakkında bilgiler veren öğretmen Mehtap Cömertoğlu öğrencilerin Türkçe’yi güzel ve akıcı konuşmalarını sağlamak ve İngilizce’yi kolay öğrenebilmeleri için projeyi hazırladığını belirtti.Tekerlemelerin ses çağrışımlarından yinelenmelerinden ve benzerliklerinden yararlanılarak oluşturulmuş metinler olduğunu belirten Cömertoğlu “Tekerlemeler genellikle masalların ve halk öykülerinin başında yer alır. Anlamından çok içinde barındırdığı gülmece öğeleri ilgi çeker. Birçok sözcüğün birbiriyle uyumu ve kulağa hoş gelen söz dizimi yapısı tekerlemelerin sevilerek söylemesi ve ilgiyle dinlenmesini sağlar” dedi.Tevfik Yaramanoğlu İlkokulu öğrencilerinin Tekerlemelerin Sihri Projesi'nde kalite etiketi ödül belgesi aldığını da ifade eden Mehtap Cömertoğlu özverili çalışmalarından dolayı öğrencilerini tebrik ederek başarı dileklerini iletti.Haber : A. Turan Doğru – B. İsmail Yerlikaya
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3608     EURO 6.0653     IMKB 91801     ALTIN 213,877    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:55
Güneş 07:24
Öğle 12:22
İkindi 14:48
Akşam 17:09
Yatsı 18:32