Anasayfa » Teknoloji
Bilgisayarınıza bağışıklık kazandırın
Türkiye'de geliştirilen Antikor adlı güvenlik sistemi bilinen antivirüslerden farklı özellikleriyle dikkat çekiyor.
Vista Service Pack 2: İndirin, Kurun!
Windows Vista SP2 indirilmeye hazır. Microsoft sunucularına yerleştirilen yama paketinde önemli geliştirmeler bulunuyor. Tek tıklamada indirin, kurun.
2050'de Dünyayı Güneş aydınlatacak
Dünyanın 2050'deki yıllık elektrik gereksiniminin dörtte birinin, Sahra gibi büyük çöllere yerleştirilecek güneş aynaları vasıtasıyla karşılanması potansiyelinin mevcut olduğu bildirildi.
Bilgisayara sesli soru dönemi başlıyor
Günde 2 milyar arama gerçekleştiren yerkürenin en büyük arama motoru Googlea Harvard Üniversitesi'nden sıkı bir rakip geliyor.
Osmanlı Devleti Yalova'da mı kuruldu
Tarih konusunda otorite isimlenden Prof. Halil İnalcık, Osmanlı Devleti'nin 1299 yılında Söğüt'te değil, 1302'de Yalova'da kurulduğunu söyledi. Türk tarihçileri harekete geçti.
Havalı piller otomobilleri çalıştıracak
Halen araştırma aşamasında olan ve havayla çalışan yeni tip piller, şu an piyasada bulunan herhangi bir enerji depolama cihazından 10 kat daha fazla enerji saklayabiliyor.
Türkiye'de internet altyapısı yeterli mi?
Türk Telekom'un sağladığı altyapı, 6 milyon ADSL abonesine yetiyor mu? Yabancı sitelerin yavaş açılması, altyapı eksikliğinden mi kaynaklanıyor?
Nette bulamadıklarınızı burada bulun
Müzik ve film indirme yazılımları arasında en popüler olan ve ülkemizde de en çok tercih edilen isimlerden biri olan LimeWire, yeni sürümünü duyurdu. İndirin, deneyin!
Büyük sır tam 90 yıl sonra çözülebildi
Mumyalanan Rosalia Lombardo tam 90 yıldır cesedi hiç bozulmadan sanki bir bebek gibi uyuyordu. Bu sırrı çözmek bilim adamlarının 90 yılını aldı.
Sürümden sürüme ne fark var?
Sistem uzmanları tarafından açıklanan Windows 7'nin sürümleri arasındaki farklar, Ultimate hakkında soru işaretleri oluşturuyor.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8057     EURO 6.5299     IMKB 96861     ALTIN 238,344    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:05
Güneş 05:34
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:34