TFF 2. LİG VE 3. LİG KULÜPLERİNİN SPOR TOTO İSYANI SONUÇ GETİRDİ

TFF 2. Lig ve 3. Lig Kulüpleri Birliği ile Spor Toto uzlaşma sağladı ve Türk futbolunda krizin eşiğinden dönüldü…

05 Aralık 2017 Salı 18:01 < SPOR


TFF 2. Lig ve 3. Lig Kulüpleri Birliği ile Spor Toto yetkilileri uzlaşma sağladı ve Türk futbolunda krizin eşiğinden dönüldü…

Spor Toto Teşkilatı'nın her sezon kulüplere yaptığı ödemeyi bu sezon düşürmesi nedeniyle TFF 2. ve 3. Lig'de yer alan 90 kulüp Ankara’da protesto yapmaya hazırlanırken, anlaşma sağlandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Elaziz Belediyespor Başkanı Ahmet Toprak; Ankara’da yapılması planlanan toplantının iptal edildiğini ifade ederek şöyle konuştu:
“TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Cengiz Günaydın’ın, Spor Toto yetkilileriyle gerçekleştirdiği görüşmelerin verimli geçtiğini ve ulusal basında yer alan haberlerin akabinde toplantıdan vazgeçildiğini”

EYLEM KARARI ALMIŞLARDI

TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği tarafından; Kulüplerin tamamının Spor Toto’nun aldığı karar nedeniyle 6. haftadan sonra 500 bin TL gelir kaybına uğradığı açıklanmıştı.

TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Cengiz Günaydın önceki gün yaptığı açıklamada:

“Sorunumuz çözülmezse maçlara geç başlamak, bir maça çıkıp oynamadan soyunma odasına dönmek, sezonu kapatıp tüm maçlara katılmamak gibi alternatifleri de görüştüğümüz bilinmelidir. Temennimiz bunlara gerek kalmadan randevu talep ettiğimiz sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile ve tensipleriyle sorunun çözülmesidir” demişti.

Yapılan açıklamanın ardından Spor Toto Teşkilatı ile görüşmeler gerçekleştirildi ve olumlu geçen görüşmelerin akabinde uzlaşı sağlandığı öğrenildi.
 
 
Etiketlertff 3. lig elaziz belediyespor ahmet toprak
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:30
Öğle 12:14
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:03
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,078