TOKİ SAKİNLERİ HİZMET BEKLİYOR!

TOKİ tarafından dar gelirli aileler için Zafran’da yapılan konutlarda sorunlar bitmiyor…

24 Kasım 2013 Pazar 20:26 < YAŞAM-SAĞLIK
 

TOKİ SAKİNLERİ HİZMET BEKLİYOR!

TOKİ tarafından dar gelirli aileler için Zafran’da yapılan konutlarda sorunlar bitmiyor…

Elazığ’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yaptırılan Konutlarda sıkıntılar had safhada…

Zafran’da yaptırdıkları konutların doğalgazı bağlanamadığı için aileler soğuk kış gününde ısınmakta güçlük çekiyor.

SESLERİNİ DUYURDULAR:

500 dairelik konutların tesliminden itibaren bitmeyen sorunlar konut sahiplerini çileden çıkardı. Bu gün öğlen saatlerinde toplanan yaklaşık 150 kişilik gurup sorunlarına çözüm için devletin kendilerine sahip çıkmasını istediler.

Ahmet Şen isimli vatandaş; Konutları teslim aldıklarından itibaren kimsenin kendilerine sahip çıkmadığının ve problemlerle baş başa kaldıklarını belirterek şunları söyledi:

“Kış aylarının yaklaştığı şu günlerde halen kaloriferlerimiz yanmıyor, Aydınlatmamız yok, güvenliğimiz yok, Kanalizasyon sorunumuz büyük, elektrik sorunumuz had safhada, Sayın Valimiz bu sesimize kulak versin, bize sahip çıksınlar” dedi.

Soğuklar nedeniyle çocuklarını yakınların yanlarına bırakmak zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar, evlerinde de battaniyelere sarılarak oturmak zorunda kaldıklarını söyledi.

TOKİ sakinlerinden Fatma TATA ise TOKİ ve Yetkili firma tarafından mağdur edildiklerini belirterek:

"Benim evlatlarım soğuk evde büzüşürken, sizler ey devletin yetkilileri, TOKİ yetkilileri, bakanlık yetkilileri sıcak yuvanızda aile efradınızla birlikte rahat mısınız? Huzurlu, mutlu musunuz?" diye tepkisini dile getirdi.

Sorunlarına bir an önce çözün getirilmesini isteyen TOKİ sakinleri, çözüm bulunmaması haline toplanarak valiliğe kadar yürüyüp sorunları çözülene kadar orada eylem yapacaklarını ifade ettiler.

M.T


YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1048     EURO 6.8129     IMKB 83675     ALTIN 249,773    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16