TRT MÜZİK'TE ELAZIĞ RÜZGâRI

TRT Müzik kanalı, "Bavulumda Notalar" adlı programda musikimizin en güzel örnekleriyle birlikte ilimiz kültürünü tanıttı.

29 Nisan 2010 Perşembe 18:58 < KÜLTÜR - SANAT
    Son yıllarda birçok dalda olduğu gibi yöresel kültür ve müzik programlarıyla da adından söz ettiren TRT Müzik kanalı, 28 Nisan Çarşamba akşamı “Bavulumda Notalar” programında özellikle musikimizin en güzel örnekleriyle ilimiz kültürünü tüm dünyaya tanıttı.

    Elazığ kültürünü ve musikisini ülkemize ve tüm dünyaya tanıtmak üzere TRT program yapımcıları geçtiğimiz aylar içerisinde ilimize gelerek program çekimi gerçekleştirmişlerdi. 

    Belediye Başkanı Selmanoğlu’nun himayesinde Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce koordine edilip yürütülen TRT çekimleri 3 gün sürmüştü. Tanıtım çekimlerinde ilimizin musikisine, tarihi geçmişine, yetiştirdiği ünlülere ve şehirleşme alanında yakaladığı başarılara yer verilmişti.

    28 Nisan akşamı TRT Müzik kanalında yayınlanan ve sunuculuğunu Bilge Egemen’in yaptığı programda Elazığ musikisi tüm yönleriyle ele alındı. İlimizin yetiştirdiği musiki üstatlarınca okunan mahalli müzik örnekleri programa ayrı bir renk kattı.

    Programda ayrıca ilimizin belediye mehter takımı, folklor ekibi ve kürsübaşı korosu da musikimizden güzel eserler seslendirdi, ardından yöremize ait kıyafetler tanıtıldı.
 
    asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:00
Öğle 12:26
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:15
DÖVİZ KURLARI
USD 4.5836     EURO 5.3954     IMKB 102258     ALTIN 190,236