TÜRKİYE'NİN İLK DENİZ FÜZESİ ATMACA, SERİ ÜRETİME GEÇİYOR!

ARGE çalışmaları ve denemeleri tamamlanan ve tamamen yerli imkanlarla geliştirilen Atmaca Deniz Füzesi, denizlerdeki caydırıcılığı artırmak için seri üretime geçiyor.

03 Kasım 2018 Cumartesi 12:32 < GÜNDEM


Erbakan tarafından temelleri atılan Milli Silah Sanayi meyvelerini vermeye baş döndürüca bir hılza devam ederken, şanlı ordumuzun envanterine yeni nesil üstün teknolojik silahlar katmaya devam ediyor...

ARGE çalışmaları ve denemeleri tamamlanan ve tamamen yerli imkanlarla geliştirilen Atmaca Deniz Füzesi, denizlerdeki caydırıcılığı artırmak için seri üretime geçiyor.

Yerli roket projemiz Atmaca'nın seri üretimine geçmesini sağlayacak sözleşme, Savunma Sanayii Başkanlığı ile ROKETSAN arasında imzalandı.

Söz konusu projenin seri üretime geçmesi ile ilgili konuşan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir:

''Yıllardır yurtdışından temin ettiğimiz gemi savar füze sistemini artık kendimiz üretiyoruz. Yerli Atmaca füzemizin seri üretim sözleşmesini imzaladık. Milli gemilerimiz, milli gemi savar füzemiz ile vuracak." ifadelerini kullandı.
 
İmza törenine Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile Türk Silahlı Kuvvetleri, ROKETSAN ve ASELSAN yetkilileri katıldı.

Türkiye'nin ilk deniz füzesi olma özelliğini taşıyan bu proje, ROKETSAN tarafından hayata geçirilecek. ASELSAN ise füzenin atış kontrol sistemlerini ve diğer ekipmanlarını üretecek.

Yerli Füzeler Bozok ve SOM-J'nin Testleri Başarıyla Sonuçlandı

Tamamen yerli imkanlarla üretilen ve 200 kilometrelik bir menzile sahip olan Atmaca projesi ile birlikte artık milli gemilerimiz, milli deniz savar füzemiz ile hedeflerini vuracak ve donanmamız daha da güçlü ve bağımsız hale gelecek.

 MİLLİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME PROGRAMI VE SİLAHLAR - TIKLAYIN 

M.T
 

 
Etiketlererbakan milli silah teknoloji
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8006     EURO 6.5239     IMKB 96971     ALTIN 238,245    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:07
Güneş 05:35
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:10
Yatsı 20:32