TÜRKİYE’NİN İLK ELEKTRİK MOTORLARI TEKNOLOJİLERİ ARGE MERKEZİ ELAZIĞ’DA KURULACAK

Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, ARGE merkezinin açılışının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılacağını söyledi...

20 Ocak 2018 Cumartesi 19:51 < GÜNDEM


Türkiye’de motor konusunda lider bir firma olan Sezgin Motor’un gayretleri Elazığ’da bir ilkin yaşanmasını sağladı...

Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, ARGE merkezinin açılışının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılacağını söyledi.

“BURADAN YENİ TEKNOLOJİLER ÇIKACAKTIR”

Konu ile ilgili açıklama yapan Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin belgeyi nasıl aldıkları hakkında bilgi vererek:

“Bilim ve Sanayi Bakanımız Faruk Özlü en kısa zamanda Elazığ’ımızı ziyaret ederek fabrikamızdaki açılışımıza gelecektir.

Buradan yeni teknolojiler çıkacaktır. Daha yeni nesil motorlar. Daha teknolojik ve hafif motor teknolojileri olacaktır. Yüksek verimli. Bununla ilgilide Türkiye’de bir il oldu, bunu da belgeledik ”dedi.

“NASA’DAN GEÇEN HAFTA ZİYARETE GELDİLER”

“Hedefimiz Türkiye’de ithalata bağlı olan teknolojik motorları üretmek” olduğunu söyleyen Sezgin:

“Bizim hedefimiz Türkiye’de olmayan, dışa bağımlı olan, ithalata bağımlı olan tamamen teknolojik motorlar, uçak sanayide kullanılan, daha insansız hava araçlarında bulunan, hatta NASA’dan geçen hafta ziyarete geldiler.

Onlar yüksek güçlü motorlar ve hafif motorlar olmasını istiyorlar. Onunla ilgili bir görüşme yaptılar. Bir ön gizlilik anlaşması yaptık. Bizlerde en kısa zamanda onlara da çok hafif ve yüksek güçlü motorlar üreteceğiz.” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA HIZLI TREN MOTORLARI YAPACAĞIZ”

30 yıldır bu işi yaptıklarını hatırlatan Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, müjdeli bir de haber verdi.

Sezgin motor, artık hızlı tren motorları ve tramvay motorları yapmak için kolları sıvadı. Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin:

 “Önümüzdeki yıllarda hızlı tren motorları yapacağız. Türkiye’de şu anda tren çoğaldığı için hızlı tren, tramvay motorları yapmaya devam edeceğiz ” dedi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın girişimleri sonucu Sezgin Motor ile Katarlı firma Flora Grup arasında geçtiğimiz Aralık ayı içinde önemli bir ortak yatırım kararı alınmıştı.

M.T
 
 
Etiketlersezgin motor teknoloji bakan
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01