TÜRKİYE'YE 100 MİLYAR DOLAR GELİYOR

Döviz baskısı altında tutulmaya çalışılan Türkiye'ye dost ülkelerden 100 milyar dolar geliyor...

10 Ocak 2017 Salı 19:26 < GÜNDEM

 
Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük şirketleri Türkiye'yi yüzlerce milyar dolarlık yatırım için harekete geçti...

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi Investment Grup Başkanı Zayed Bin Aweidha önümüzdeki süreçte Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'dan Türkiye'ye 100 milyar dolardan fazla yatırım yapılacağının müjdesini verdi.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi Investment Grup Başkanı Zayed Bin Aweidha Bloomberg HT'de önemli açıklamalarda bulundu
 
TÜRKİYE'YE 100 MİLYAR DOLAR YATIRIM GELİYOR
 
Aweidha, Türkiye ile körfez ülkelerinin politik ve ekonomik işbirliğinin hızla devam ettiğine vurgu yaptı, önümüzdeki süreçte Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'dan Türkiye'ye 100 milyar dolardan fazla yatırım yapılacağının müjdesini verdi.
 
"YATIRIM KURDAKİ YÜKSELİŞİN ÖNÜNE GEÇEBİLİR"
 
Aweidha şunları söyledi: "Türkiye önde gelen ekonomilerden birisi. Ortadoğu'daki en büyük ekonomi. Suudi Arabistan'la işbirliği sonrasında tüm Körfez ülkeleri Türkiye'ye yatırım yapmaya yöneldiler. Ben de bir rapor hazırladım ve yüzlerce milyar dolar Körfez ülkelerinden yatırım akışı olacak önümüzdeki haftalarda. Suudi Arabistan'ın öncülüğünde Katar ve BAE tarafından bu yatırım yapılacak. Zira bu ülkelerle Türkiye arasında politik işbirliği de yapılıyor. Yatırımlar yapılarak kurdaki yükselişin önüne geçilebilir. Buradan kaynaklı olumsuz etkiler de bu yatırımlarla tamir edilebilir."

Kaynak: Sabah

M.T
 
Etiketlerekonomi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:00
Güneş 04:51
Öğle 12:30
İkindi 16:24
Akşam 19:57
Yatsı 21:40
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7189     EURO 5.4759     IMKB 93043     ALTIN 193,436