VALİ EROL FOSİL SERGİSİNİ GEZDİ

Vali Muammer Erol Akgün Otel'de açılan fosil sergisini gezdi.

30 Ekim 2012 Salı 01:40 < GÜNDEM


Pazartesi akşamı Akgün Otel’deki fosil sergisini gezen Vali Muammer Erol yetkililerden fosillerle ilgili bilgiler aldı. Vali Erol’un gezisine Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Geçkil, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci Demirpolat, Nokta Gazetesi Sahibi Muammer Kökçü, ETSO Başkan Adayı Ayhan Şimşek, Elazığ Turizm ve Kültür Tanıtma Derneği (ETUDER) Başkanı Burak Soylu ve gazetemiz imtiyaz sahibi Fatih Nacar katıldı.
 
 

Yetkililerin 500 milyon yılı bulan fosiller üzerinden bilgiler verdikleri Muammer Erol Elazığ’da böylesi bir serginin açılmış olmasının önemli olduğunu söyledi.

Sergi görevlisi İbrahim Koçak’tan bilgiler alan Vali Muammer Erol ilimizde açılan sergi için teşekkürlerini iletti. Kısa bir açıklama yapan Vali Muammer Erol fosillerin milyonlarca yıldır canlıların hiçbir değişime uğramadan hayatlarını sürdürdüklerinin kanıtı olduğunu söyledi.
 

 
Vali Erol, 500 milyon yılı bulan fosiller gösteriyor ki canlılar milyonlarca yıl önce nasıl yaratılmışlarsa günümüze de hiçbir gelişim - değişim göstermeden aynen gelmişler dedi.
 
 
Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Geçkil ise evrimcilerin inkârcılığa alt yapı için evrimi savunduklarını belirtti. Yaratılışın karşısına alternatif bir fikir sunmak için evrimciliğin ortaya atıldığını ifade eden Zeki Geçkil sergide görülen fosillerin canlıların tesadüfler sonucu, süreç içinde gelişerek ortaya çıkmadıklarını, hepsinin bir Yaratıcı tarafından bir anda yaratıldığını ispatladığını söyledi.
 
  
 
 
 

Haber – Foto: Osman Gürses

YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:05
Öğle 12:35
İkindi 16:28
Akşam 19:54
Yatsı 21:31
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7897     EURO 5.5819     IMKB 91630     ALTIN 189,750