VALİ KALDIRIM/ “300 KİŞİYE İSTİHDAM KAPISI”

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Baskil ilçesinde yapımı devam eden 'Kesimhane ve Ütü Paketleme" fabrikasının faaliyete girmesiyle yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlanacağı söyledi…

22 Haziran 2018 Cuma 21:07 < GÜNDEM

 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Baskil ilçesinde yapımı devam eden 'Kesimhane ve Ütü Paketleme" fabrikasının faaliyete girmesiyle yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlanacağı söyledi…

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, bugün Baskil ilçesinde incelemelerde bulundu.

Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, il genel meclis üyeleri, ilgili kurum müdürleri ve muhtarlar da Vali Çetin Oktay Kaldırım'a eşlik etti.

Programına ilk olarak Baskil'e bağlı Hacı Mustafa Köyü'nde yapımı devam 10 km'lik yolun birinci kat asfalt çalışmasını işlemini yerinde inceleyerek başlayan Vali Kaldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Şiş ve Cemil Yatkın'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Köy Muhtarı Abidin Sakin'in evine de misafir olan Vali Kaldırım, son dönemlerde Baskil'de yaygınlaşan arıcılık faaliyetlerinden elden edilen balları tattı.

Sulama havuzlarını inceledi

Ardından Hacı Uşağı Köyü sakinleri ile biraraya gelen Vali Kaldırım, köyde DAP (Doğu Anadolu Projesi) kapsamında yapılan sulama havuzlarını inceleyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çalışma ile tarım arazilerinin hizmetten faydalanacağına dikkat çeken Kaldırım: “Yaklaşık 28 sulama havuzumuzla verimi artırarak daha kaliteli mahsül almayı hedefliyoruz. Bu yatırımlarla üreticilerimizin en önemli sorunlarını çözerek daha fazla gelir elde etmelerini sağlamış oluyoruz. Köylerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Yol onarım çalışmalarını yerinde inceledi

Vali Kaldırım'ın bir sonra ki durağı ise Şahindere Köyü Aliağa Mezrası oldu. Mezra da İl Özel İdaresi marifetiyle yapımı süren yol onarım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Köy ziyaretlerinin ardından Baskil'de hizmete giren tekstil fabrikasını da ziyaret eden Vali Kaldırım, vatandaşların istihdamı açısından önemli bir işletme olduğunu vurguladı.

300 kişiye daha istihdam müjdesi

Akabinde yapımı devam eden 'Kesimhane ve Ütü Paketleme" binasının inşaatında da incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, bu binanın da faaliyete girmesiyle yaklaşık 300 kişiye daha istihdam sağlanacağı müjdesini verdi.

M.T
 
 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım baskil
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:14
İkindi 14:53
Akşam 17:16
Yatsı 18:36
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3413     EURO 6.0898     IMKB 93616     ALTIN 208,990