VALİ KALDIRIM ELAZIĞ’IN YENİ STADYUMU İÇİN MAYIS AYINI İŞARET ETTİ

Elazığa yapılacak seni stadyumla ilgili konuşan Vali çetin Oktay Kaldırım ihale ve yapım sürecini anlattı...

28 Şubat 2018 Çarşamba 19:24 < SPOR

 
2017 yılının Ekim ayında kale arkası tribünleri yıkılan ancak bu gelişmenin ardından yeni bir çalışmanın olmadığı stadyum konusunda Vali Çetin Oktay Kaldırım Fırat Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Fatih Atabey’in sorularını yanıtladı.
 
Yeni stadyumla ilgili konuşan Vali çetin Oktay Kaldırım; “Hem vekillerimiz ile hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde en geç mayıs ayı itibariyle kazma vurulacak bir yatırım. Ödenek noktasında stadyumun herhangi bir sıkıntısı yok.” dedi.
 
Vali Kaldırım en geç Mayıs ayında kazmanın vurulacağını dile getirdi.
 
“ÖDENEK NOKTASINDA STADYUMUN HERHANGİ BİR SIKINTISI YOK”
 
“2018 için Elazığ’a yapılacak kamu yatırımlarına bakıldığında stadyum için 10 milyon liralık bir ödeneğin ayrıldığı görülüyor. 100 milyon lirayı aşan bir projeden bahsediliyordu. Bu 10 milyon lira ne için kullanılacak?” sorusuna Vali Kaldırım;
 
“Bir ödenek konuyor. Yani 10 milyon lira kullanacak diye bir kaide yok. Yatırım programına alınırken belli bir ödenek konuyor ama ihale aşamasına geldiğinde durum daha farklı. Hem vekillerimiz ile hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde en geç mayıs ayı itibariyle kazma vurulacak bir yatırım bu.
 
Tabi bölüm bölüm yapılacak mevcut stadyum yerinde yapılacağı için. Kale arkası, yan tribün şeklinde bölüm bölüm yapılacak ama bu ödenek noktasında stadyumun herhangi bir sıkıntısı yok. “şeklinde yanıt verdi.
 
ELAZIĞ İÇİN 100 MİLYON TL’LİK BÜTÇE
 
Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ imkanlarıyla yapılacak olan yeni stadyumun henüz proje aşamasında olduğu belirtildi.
 
Yeniakit.com’un haberine göre; GSB ve TOKİ imkanlarıyla inşa edilerek Türk futboluna kazandırılacak 6 yeni stat için 820 milyon liralık bütçe ayrıldı.
 
En yüksek bütçeye sahip Ankara Stadyumu'nun yanı sıra Şırnak-Cizre Stadyumu ise 15 milyon liralık bütçesiyle en az para harcanacak tesis konumunda bulunuyor.
 
Elazığ ve Erzincan yüzer milyon, Hakkari 30 milyon ve Edirne Stadyumu da 75 milyon liralık bütçeyle inşa edilecek.”ifadelerine yer verildi.
 
Kaynak: elazigfirat.com


 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım yeni stat elazığ atatürk stadı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Erkan kurnaz - 01 Mart 2018 Perşembe 23:30
    Zulfu keser cok haklisin elazigin yeniden yapilandirilip gelismesi icin kizilay mah. Sehre en yakin buyuk en eski mahallesi degerlendirilmeli elaziga kusbasakisi bakildiginda ne kadar onemli bir yerde oldugunu goremeyen yoktur umarim ilgililer en yakin zamanda ilgilenir bu aziz sehir ornek olmaya devam eder..
  • Zülfü Keser - 01 Mart 2018 Perşembe 20:51
    Yeni stadın yapılacağı sevindirici ancak Elazigin gelişmesi için Kızılay mahallemizde yapılması ve bu bölgenin kalkınması için büyük bir fırsat tır.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3738     EURO 6.0725     IMKB 90529     ALTIN 213,679    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:59
Güneş 07:27
Öğle 12:25
İkindi 14:49
Akşam 17:10
Yatsı 18:33