VALİ KALDIRIM İÇME’DE

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım hanımefendi ramazan ayının yedinci iftarında İçme Köyü'nde Sarptaş Ailesine konuk oldu.

24 Mayıs 2018 Perşembe 13:23 < GÜNDEM
Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım hanımefendi ramazan ayının yedinci iftarında İçme Köyü'nde Sarptaş Ailesine konuk oldu.Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım'ın iftar ziyaretleri devam ediyor. Vali Kaldırım bu günde İçme Köyü'nde 83 yaşında ki Yusuf Sarptaş ve ailesinin konuğu oldu.İçme Köyü'nde Köy Muhtarı  Vedat Mutlu ve köy sakinleri tarafından karşılanan Vali Kaldırım, Sarptaş ailesi ile iftar açtı. Samimi bir ortamda gerçekleşen iftar yemeğinden sonra köy halkı ile bir süre sohbet eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, talimatları doğrultusunda İçme köyünde tadilatı tamamlanan Gevan Camiinde teravih namazını kıldı.

Vali Kaldırım'dan Okuma-Yazma Seferberliği'nde
Dereceye Giren Fethiye Teyzeye Ziyaret


Vali Kaldırım, namazdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında dereceye giren 67 yaşında ki Fethiye Toptaş'ı İçme Köyü'nde ki evinde ziyaret ederek tebrik etti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fethiye Toptaş, "Sayın valimiz bugün evimize kadar gelerek bizi çok mutlu ettiler. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. Bizlerin bu yaşta eğitimine önem vererek kalem tutmamızı, okuma yazma öğrenmemizi sağlayan Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşleri Emine Erdoğan hanımefendiye Elazığ'dan selamlarımızı gönderiyoruz. Yakında Emine Erdoğan'a kendi el yazım ile mektup yazacağım" diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret, Fethiye Toptaş ve ailesi tarafından Vali Çetin Oktay Kaldırım'a hediye edilen Kuran-ı Kerim takdimi sonrası son buldu.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01