VALİ KALDIRIM ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

'Umudumuz Çocuklar Projesi' çerçevesinde başarılı 40 öğrenci Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret etti…

05 Aralık 2017 Salı 12:53 < GÜNDEM


'Umudumuz Çocuklar Projesi' çerçevesinde başarılı olan 40 öğrenci Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret etti…

Ziyaret sırasında öğrencilere seslenen Vali Kaldırım, “Kaliteli nesillere ihtiyacımız var. Bunun için bol bol okuyun ve ileride yapmak istediğiniz mesleklere yönelik güzel bir şekilde çalışın...” diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Kısa adı ÇOGEP olan  Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ortaklığında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülmekte olan “Umudumuz Çocuklar” projesi çerçevesinde başarılı olan 40 öğrenciyi Valilik makamında kabul eden Kaldırım öğrencilere satranç takımı hediye ederek daha çok kitap okumalarını istedi.

‘ÖĞRENCİLER DEVLET ERKANI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUYOR’

 Ziyaretle ilgili bilgiler veren Toplum Destekli Polis Elazığ Şube Müdürü Doğan İpeköz:

“Öğrencilerimizin devlet büyüklerimizi tanımasını istiyoruz. Bunun içinde öğrencilerimizin rol model alabileceği yetkililerimizi gruplar halinde ziyaret ediyoruz.  Öğrencilerimiz Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı tanısınlar istedik.  Bir ortaokul ve 3 ilkokul olmak üzere 40 kişilik öğrenci grubumuz ile bu ziyareti gerçekleştirdik. Ve de böylesi ziyaretleri gerçekleştirerek, öğrencilerimizin meslek seçimine katkı sunacağız. Ayrıca; öğrencilerimiz tarihimizi iyi bir şekilde öğrensinler istiyoruz. Bunun içinde mevsim şartları uygun olduğunda;  Çanakkale ve İstanbul’a gezi düzenleyeceğiz” dedi.

ARANIZDA VALİ OLMAK İSTEYEN VAR MI?

Çocuklarla bire bir ilgilenen ve onlara bol bol okuyun tavsiyesinde bulunarak sözlerine başlayan Vali Çetin Oktay Kaldırım:

“Polislerimiz sizin huzurlu bir ortamda eğitim almanız için var güçleri ile çalışıyorlar.  Ayrıca sizin gelişiminiz adına güzel fırsatlarda sunuyorlar.  Her biriniz çeşitli meslekler  icra etmeyi düşünüyorsunuzdur. Peki aranızda Vali olmak isteyen var mı?” diyerek öğrencilere soru yöneltti.

‘OKUMAYAN BİR TOPLUMUZ, AİLENİZİ DE OKUMAYA TEŞVİK EDİN!’

Öğrencilerin heyecanını almak için soru faslından sonra Vali Kaldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin geleceği sizlersiniz. Ülkemizin kaliteli, bilgili, okuyan ve de maneviyatı yüksek bireylere ihtiyacı var.  Bol bol okuyun ve çok çok çalışın. Ailelerinizi de okumaya teşvik edin. Maalesef okumayan bir toplumuz bunun için; okuma alışkanlığı muhakkak kazanın. Birde boş zamanlarınızı sosyal medya da çok fazla harcamayın. Elbette sosyal medyayı bilin ve onu doğru kullanın ama o mecralarda fazla vakit geçirerek bağımlı olmayın. Planladığınız mesleklere yönelikte güzel incelemelerde bulunun ve istediğiniz mesleklere yönelikte kendinizi geliştirin” diyerek çeşitli tavsiyelerde bulundu.

‘DEĞERLERİMİZİ ÖZÜMSEYİN!’

Öğrencilerin tarihini iyi bilmesi gerektiğini de dikkat çeken Vali Kaldırım:

“Öğrencilerin vatanımızı çok iyi bilmesi ve de vatanın ne şartlarda kurtulduğunu son derece iyi bilmesi gerekiyor. Bunun için böylesi tarihi geziler düzenlenecek olması güzel.  Buna öncelik yapılması da sevindirici. Değişik imkanları bizlerde süreç içerisinde sizlere sunacağız. Özellikle Çanakkale ruhunu her birimiz bilmeliyiz. İlimizin çok güzel değerleri var.  Burası aziz bir diyar İlimizde değerli insanlar var. Bu nedenle sizler bu değerleri anlayın ve özümseyin “ diyerek sözlerini noktaladı.

Vali Kaldırım ziyaretin ardından öğrencilere satranç takımı hediye ederek, ziyarete katılanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

M.T
 
 
Etiketlerçetin oktay kaldırım elazığ emniyet müdürlüğü milli eğitim
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3527     EURO 6.0808     IMKB 90051     ALTIN 214,314    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:56
Güneş 07:24
Öğle 12:23
İkindi 14:48
Akşam 17:09
Yatsı 18:32