YANILMAZ ŞERİFOĞULLARI’NA DESTEK İÇİN SAHAYA İNDİ

AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımıcısı ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehrimizdeki su fiyatlarının yüksek olduğu iddiasına katıldığı seçim programında isim belirtmeden cevap verdi. Yanılmaz Türkiye’nin en ucuz suyunun şehrimizde kullanıldığını belirtti.

03 Şubat 2019 Pazar 11:00 < GÜNDEM
AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımıcısı ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehrimizdeki su fiyatlarının yüksek olduğu iddiasına katıldığı seçim programında isim belirtmeden cevap verdi. Yanılmaz Türkiye’nin en ucuz suyunun şehrimizde kullanıldığını belirtti.

AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımıcısı ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz partisinin Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları’na destek için sahaya indi.

Şerifoğulları tarafından düzenlenen bir programa katılan Yanılmaz MHP Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban’ın Türkiye’de en pahalı suyun Elazığ’da kullanıldığı yönündeki açıklamalarına isim belirtmeden cevap vererek şunları kaydetti: “Tabi bir seçim dönemi içerisindeyiz. Bilgi kirliliğinin fazla olduğu bir dönemdeyiz vaatlerin uçtuğu bir dönemdeyiz. O açıdan ayağı yere basan olabilecek kalıcı olan yerlere bakmamız lazım ki oda Şahin kardeşimiz açıklamalarını yaptığında yapılabilecekleri Elazığ’ı bir adım daha ileriye taşıyacak olan yapıyı ortaya koyuyor. Sadece bilgi kirliliğine örnek olsun diye bir örnek vereceğim.
 
ÇTV ve atık su bedelleri de dâhil 2,45 TL’lik fiyatla
Türkiye’nin en ucuz su kullanan şehriyiz

Şimdi muhalefet belediye başkan adaylarımız bulundukları her yerde konuşuyorlar çok doğal çok tabi yapacaklarını anlatıyorlar ben bunu da çok tabi görüyorum ancak bir tavsiyem önce Elazığ’ı çok yakından tanımaları gerekir. Elazığ’da neler var neler yok alt yapıda neler yapıldı üst yapıda neler yapıldı sosyal ve kültürel alanda neler yapıldı bunların bilinmesi gerekir. Bunlar bilinmeden ortaya koyacağınız her vaat vatandaşlarımızda karşılığı olmaz. Mesela bir belediye başkan adayı su fiyatları ile ilgili bir konuşma yapmış. Elazığ, Türkiye’nin en pahalı içme suyunu kullanıyor.

Mersin’de 6,98 TL, Adana’da 4,93 TL

Şimdi üzüldüm Elazığ’daki rakamları bilmemesine üzüldüm. Bizim şuanda bir ton suyumuzun fiyatı ÇTV ve Atık su bedelleri de dâhil olmak üzere 2.45 TL’dir. Türkiye’nin en ucuz içme suyunu kullanan şehiriz. Şunu diye bilir ben geldiğimde 2.45 TL’den yüzde 20 daha indirim yapacağım yüzde 50 indirim yapacağım eğer rakamları biliyorsa bir muhasebesi bir mali işleri bütçe yönetimini biliyorsa kendisine yönelik bir şeyler diyebilir ancak bunu derken Elazığ’ın su fiyatının Türkiye’nin en pahalı suyu olduğunu iddia etmek yanlıştır yanlış bilgidir. Sadece bu yanlış bilgi kirliliğinin olmasın diye bunu söylüyorum. Mesela bir kaç şehirden örnek vereceğim.

Mersinde su fiyatı 6.98’dir. Adana’da su fiyatı 4.93tldir. Aydında su fiyatı 4.55 TL’dir. İzmir’de su fiyatı 11.11tldir. Sayabiliriz Malatya’da 3.48tldir. Ki Malatya yani suyu tabii akışıyla elde ediyor ve elektrik parası ödemiyor. Biz ayda kuyulardan suyu çektiğimizden dolayı ödediğimiz elektrik miktarı 5milyon TL’dir. Buna rağmen Elazığ’ın içme suyu fiyatı 2.45 TL’dir. Bunu niye sizin huzurunuzda açtım birçok yerde Elazığ belediyesiyle ilgili eğer bir şey duyarsanız bilin ki bizim ona vereceğimiz cevabımız vardır. Telefonla ulaştığınızda veya Başkanım böyle bir şey iddia ediyorlar diye sorduğunuzda ben oraya gelir onun cevabını veririm.”

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0227     EURO 6.7228     IMKB 86923     ALTIN 247,537    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:19
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:39
Yatsı 21:13