Anasayfa » Yaşam-Sağlık
Yeni ilaç takip sistemi çöktü
İlaç Takip Sistemi "KAREKOD" uygulamasının başlatılması Pazar gününe denk geldiğinden ilk gün herhangi bir sorun yaşanmadı; ancak ikinci gün tüm eczanelerde sistem tamamen kilitlendi.
Aç kalmadan kilo verin!
Bahar bitti bitiyor, yaz geliyorum diyor. Hemen herkes kışın aldığı fazla kilolardan kurtulmak için çabalıyor. Uzmanlar, kilo verirken aç kalmamanız için bazı pratik bilgiler ve altın kuralları uygulamanızı öneriyor.
Çocukta el yıkama alışkanlığının önemi
Çocuk, dünyaya gizemli bir paket içinde gelmiş bir armağan gibidir. Zaman geçtikçe o paket yavaş yavaş açılır, büyür, serpilir, gelişir. Bizler bu paketten neler çıkacağını her zaman bilemeyiz...
Şiddetli yağış yaşamı felç etti!
Elazığ ve ilçelerinde şiddetli fırtına ve yağış yüzünden yaşam âdeta felç oldu; yolları sel suları teslim aldı, yayalar ve araçlar mahsur kaldı, evleri su bastı, elektrikler kesildi, çatılar uçtu, yaralananlar oldu. Yaşanan felaket, şehrimizin alt yapı problemini bir kez daha gözler önüne serdi.
Kahve sağlığınız için iyi mi kötü mü?
Kahve bugüne kadar kalp hastalığı ve kanser gibi çeşitli hastalıklara yol açmakla suçlandı. Fakat son zamanlarda yapılan araştırmalar ise kahvenin kötü olmadığını gösterdi.
4 Mayıs Dünya Astım Günü
Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, 4 Mayıs Dünya Astım Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamada astım hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verildi.
Vatandaş yetkililerden çözüm bekliyor!
Yemişlik (Yeniköy), Yalavuz Köyleri ile Hicret Mahallesi'nden geçerek, Altunova Çimento Fabrikası'na hammadde taşıyan kamyonlar buralarda oturan vatandaşları isyan ettirdi...
Kırmızı et alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Et tüketiminden kaynaklanan sağlık sorunları yaşamamak için, et satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? İşte dikkat etmeniz gereken noktalar:
SÜT DEYİP GEÇMEYİN!
Sütün faydaları neler? İlimizde ve Ülkemizde süt tüketimi çocuklar, gençler ve yetişkinlerde maalesef istenen düzeyde değil.
Kilolu erkeklerin dikkatine!
Bir araştırmanın sonuçlarına göre, orta yaşlı kilolu erkekler zayıf olan aynı yaştaki hemcinslerine göre daha yüksek oranda kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları ve inme riski taşıyor, daha erken ölüyorlar.
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:39
Güneş 06:02
Öğle 12:24
İkindi 15:49
Akşam 18:32
Yatsı 19:49
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4727     EURO 4.1687     IMKB 105324     ALTIN 146,596