Anasayfa » Yaşam-Sağlık
58 bin insanımız okuma yazma bilmiyor
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından en son açıklanan verilere göre, Elazığ'ımızda 10 bin 700'ü erkek ve 47 bin 880'i kadın olmak üzere 58 bin 580 kişi okuma yazma bilmiyor.
Fırat'ta Tüp Bebek Ünitesi Açıldı
Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Jinekoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinin uzun süreden beri hazırlık yaptığı Tüp Bebek Merkezi bugün açıldı.
Türk Kahvesinin Faydaları
Günlük hayatımız da çok sık tükettiğimiz kahvenin faydaları...
DİŞ APSESİ NEDİR?
Bazı kişiler diş çürümesini ciddi bir sağlık sorunu olarak görmezler. Ancak, zamanında ve doğru şekilde müdahale edilmediğinde, daha çok sorun yaratan bir hastalığa yol açabilir.
İnsanoğlunun ortalama ömrü arttı
Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan rapora göre, beslenme ve temizlik konularında sağlanan iyileştirmeler ve aşılar ile tıbbi tedavilerde kaydedilen ilerlemeler, dünya çapında insanın ortalama ömrünü 21 yaş artırdı.
Elazığ'da 764 kanser vakası görüldü
Elazığ'da geçen yıl Sağlık Müdürlüğü çalışmaları neticesinde toplam 764 kanser vakası tespit edilirken, kanser vakalarında erkeklerin ilk sırada yer aldığı belirlendi.
Kamu hastaneleri özerkleştiriliyor
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı kabul edildi. Tasarıya göre, Bakanlığa bağlı ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurumlarına ilişkin düzenlemeler şöyle:
Deprem sigortasında artış
Elazığ'da meydana gelen depremin ardından zorunlu deprem sigortasında bir artış beklediklerini kaydeden DASK Başkanı İdris Serdar, "Umarım 2010 yılı sonunda 5 milyon poliçeye ulaşırız" dedi.
Elazığ'da ücretsiz hepatit testi
Elazığ Belediyesi ile Viral Hepatitle Savaşım Derneği ortak hareket ederek, Elazığ Öğretmenevi önünde ücretsiz "Hepatit B ve C Testleri" hizmeti sunuyor.
Diş tedavisinde sevki zorlaştıran genelge durduruldu
Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:00
Öğle 12:26
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:15
DÖVİZ KURLARI
USD 4.5836     EURO 5.3954     IMKB 102258     ALTIN 190,236