Anasayfa » Yaşam-Sağlık
Diş tedavisinde sevki zorlaştıran genelge durduruldu
Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Sisteme kaydolmayan doktorun reçetesine ilaç yok
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), devletin yıllık 15 milyar lirayı bulan ilaç giderlerini azaltmak için yeni bir adım daha atıyor. Kurum, bütün doktorları 'kayıt altına' alıyor.
SGK priminde yüzde 5 indirim
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Elazığ İl Müdürü Esat CEYLAN ve beraberindeki heyet, Fırat Meclisi Derneğinde yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantıda SGK primleri hakkında bilgi verildi.
SGK il müdürleri ilimizde toplandı
Elazığ, Diyarbakır, Adıyaman, Malatya, Tunceli ve Bingöl SGK İl Müdürleri Elazığ'da bir araya gelerek, sorunları ve çözüm önerilerini konuştular.
Yeşil kartlıların dikkatine!
Yeşil Kart Müdürlüğü, SGK Genel Müdürlüğü'nün kişilerin internet üzerinden sosyal güvencelerini sorgulayabilme kriterlerini değiştirdiğini açıkladı.
Uyuşturucu ölümlerinde Elazığ 4. sırada
TUBİM 2009 yılı araştırma raporuna göre, uyuşturucu kullanımından kaynaklanan ölüm olaylarının en çok yaşandığı Türkiye iller sıralamasında Elazığ ilk 4 il arasında bulunuyor.
SGK bilgilerinizi kontrol edin!
Kamu personeli ile bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetlerinin 15 Ocak'tan itibaren Sosyal Güvenlik Kurumunca karşılanmaya başlandığı söyleyen SGK İl Müdürü Esat Ceylan, www.sgk.gov.tr internet portalından bilgilerin kontrol edilerek eksiği olanların kurumlarına başvurmalarını istedi.
Elazığ'da 3 özel hastane B sınıfında
Sağlık Bakanlığı'nın illerdeki özel hastanelerin sınıflandırılma çalışmaları kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hastanelerden aldığı beyanlar doğrultusunda Elazığ'da üç özel hastaneyi B sınıfı hastane olarak belirledi.
Elazığ'da beklenen kar nihayet yağdı
Elazığ'da gece başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor...Dörtyol kavşağında kayan tır tehlike saçtı...Maden'de iki otomobilin kayarak çarpışması sonucu 11 kişi yaralandı...
Televizyon düşkünleri bu uyarıya dikkat
Avustralya'da 6 yıl boyunca hiçbir kalp rahatsızlığı olmayan 25 yaş üzeri 8 bin 800 kişi üzerinde yapılan araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı. Günde 4 saatten fazla TV izleyenler kalpten ölebilir.
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:39
Güneş 06:02
Öğle 12:24
İkindi 15:49
Akşam 18:32
Yatsı 19:49
DÖVİZ KURLARI
USD 3.4727     EURO 4.1687     IMKB 105324     ALTIN 146,596