YEŞİLKUŞAK MAHALLESİNE YEŞİL OKUL

Eğitime % 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü ile Müdürlüğümüz arasında Akçakiraz Beldesinde bulunan Yeşilkuşak Mahallesine 4+1 okul yapımı için protokol imzalandı.

22 Eylül 2017 Cuma 14:42 < GÜNDEM
Eğitime % 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü ile Müdürlüğümüz arasında Akçakiraz Beldesinde bulunan Yeşilkuşak Mahallesine 4+1 okul yapımı için protokol imzalandı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın Başkanlığında gerçekleştirilen protokol imza törenine Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü Başkanı Ömer Faruk Kılıç ve Hasan Can katıldılar.

İmza töreninde bir konuşma yapan Vali Kaldırım “genç üniversite öğrencilerimizin kurduğu bir kulübün ilimize bir ilkokul yaptırıyor olması nedeniyle gurur duydum. Gençlerimizin duyarlılığı ve girişimcilikleri, eğitime destek olmak için Elazığ’a gelerek bu protokole imza atmaları mutluluk vericidir.

Eğitime yapılan yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun bilinciyle bu genç kardeşlerimizin örnek davranışının tüm hayırseverlerimize örnek olmasını diliyor, hayırseverlerimizi de ilimizde eğitim yatırımı yapmaya davet ediyorum” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Gürtürk de açıklamasında Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve Yapı Kulübüne teşekkür ederek, örnek davranışlarından dolayı kendilerini kutladı. Konuşmaların ardından imza törenine geçildi.

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü 1987 yılında üniversitenin İnşaat Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulmuş ve üyeleri Boğaziçi Üniversitesinde eğitim gören İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve İktisat Bölümünde eğitim gören öğrenciler olmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü Bugüne Kadar;
2010 yılında Düzce ili Akçakoca ilçesi Balatlı Köyünde
2011 yılında Ağrı ili Merkez Tezeren Köyünde
2016 yılında ise Adıyaman ili Besni ilçesi Yazıbeydilli Köyünde 4+1 ilkokul binası yaptırmıştır.
Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü ilimizde Yeşilkuşak Köyünde de 4+1 İlkokul yaptırmak için 21 Eylül’de Valilikle protokol imzaladı.

B. YERLİKAYA
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:05
Öğle 12:35
İkindi 16:28
Akşam 19:54
Yatsı 21:31
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7936     EURO 5.5865     IMKB 92322     ALTIN 189,164