YILIN BÜROKRATI ERHAN ESMERAY

GAP Gazeteciler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen GAP Oscarı Yılın en başarılısı ödülü Yılın en başarılı bürokratı seçilen RTÜK Diyarbakır Bölge Müdürü Erhan Esmeraya verildi.

29 Mart 2011 Salı 11:53 < GÜNDEM
 
Bölgesel GAP Gazeteciler Birliği cemiyetinin geleneksel olarak bu yıl 8’incisi düzenlenen GAP Oscar’ı ‘Yılın En Başarılı Bürokratı’ ödülü Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda sahibini buldu.

Ödül törenine GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti ve GAP Olay Gazetesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen “GAP Oscar” ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Adıyaman Belediyesi Salonu’nda gerçekleştirilen tören, siyaset, sanat, medya ve iş dünyasından çok sayıda ismi bir araya getirdi.

Tören, GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ın konuşmasıyla başladı.

Kıymaz, gazetecilik mesleğinin önemine değinerek, “Gazetecilik mesleği, özellikle demokrasilerde sistemin alyuvarlarıdır. İdare edilenlerle idare edenler arasındaki sorunları en iyi şekilde ortaya koyar. Toplumun tercümanı olan bir sektördür” dedi.

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan ise yaptığı konuşmada, sosyal ve kültürel alanda son yıllarda Adıyaman'ın önemli gelişmeler yaşadığını ifade etti.

Medyanın da bu alanda çok önemli olduğuna işaret eden Vali Sodan, şunları söyledi:

“Unutulmamalıdır ki demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından yani olmazsa olmazlarından biri de medyadır. İlimizde son yıllarda medya alanında gözle görülür önemli gelişmeler görülmektedir. İletişim teknolojilerindeki hızlı gelişim ve buna bağlı yeni iletişim düzeni, toplumların çok yönlü ve çok boyutlu etkilenmelerine neden olmuştur. İlimizdeki basın kuruluşları da çağın gereksinimlerine uygun bir şekilde kendilerini yenileyerek, modern çağın ileri teknoloji yöntemlerine göre halkın haber almasına aracı olmaktadır.''

Yapılan konuşmaların ardından, yılın en başarılı valisi, kaymakamı, devlet adamı, bakanı, yazarı, belediye başkanı, milletvekili, iş adamı, bürokratı, hukuk adamı, moderatörü, sanatçısı, oda başkanı, federasyonu, haber ajansı, gazetecisi, eğitim kurumuna ödülleri dağıtıldı.

 
GAP Gazeteciler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen GAP Oscar’ı ‘Yılın en başarılısı’ ödülü ‘Yılın en başarılı bürokrat’ı seçilen RTÜK Diyarbakır Bölge Müdürü Erhan Esmeray’a verildi. Esmeray ödül töreninde yaptığı konuşmada, ödülü Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde zor şartlarda çalışan tüm medya mensupları adına aldığını söyledi.

Diyarbakır RTÜK Bölge Müdürü Erhan Esmeray?ın Özgeçmişi:

-Esmeray, 05 Haziran 1969 yılında Elazığ Karaali köyünde dünyaya geldi.

-İlk ve orta öğrenimimi Elazığ?da tamamlayan Erhan Esmeray, Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

-Mezuniyetinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Adıyaman ve Ankara?da görev yapan Esmeray, Emniyet Genel Müdürlüğünden RTÜK?e yatay geçiş yaptı. 2006 yılında da RTÜK üst kuruluna geçiş yaptı.

-2007 yılından bu yana Diyarbakır RTÜK Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Esmeray, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü görevine atandı.

Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl, Erzincan, Siirt, Batman, Mardin, Şırnak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep ve Adıyaman İllerinin bağlı olduğu Diyarbakır RTÜK Bölge Müdürlüğünü yürütecek olan hemşerimiz Erhan Esmeray, evli ve iki çocuk babası.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • İRFAN CEYLAN - 30 Mart 2011 Çarşamba 17:37
    Sayın Erhan bey kardeşimi tebrik ediyor, kendisinin layık olduğu en iyi yerlere gelmesini Allah'dan niyaz ediyorum.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8185     EURO 6.5474     IMKB 97037     ALTIN 239,080    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31