YÖNETİMSİZ KALAN ELAZIĞSPOR BİTME NOKTASINA GELDİ!

Sedat Karataş Yönetimi’nin ardından göreve gelen iki yönetimin (Hehmet Parlakyıldız-Hacı Murat Yümlü) peşpeşe istifa etmelerinin ardından büyü bir kaos yaşayan Elazığspor’da elde kalan futbolcular da isyan etti...

17 Temmuz 2018 Salı 17:01 < SPOR

Sedat Karataş Yönetimi’nin ardından göreve gelen iki yönetimin (Hehmet Parlakyıldız-Hacı Murat Yümlü) peşpeşe istifa etmelerinin ardından büyü bir kaos yaşayan Elazığspor’da elde kalan futbolcular da isyan etti...

1. Dönem hazırlık kampını Elazığ’da yaptıktan sonra 2. Dönem için futbolcudan oluşan bir kadro ile Erzurum’a giden Elazığspor’a yardım elini uzatan Erzurum BŞB Başkanı Mehmet Sekman 40 Bin TL’lik destekte bulundu.

Ancak Elazığspor’un kamp yaptığı otele bulunan eski borçları nedeniyle kampın yarıda kalması söz könüsu.

Elazığspor’un yönetimsiz kalması karşısında çok zor duruma düşen ve seslerini yükselten futbolcular adına konuşan takım kaptanı Mehmet Yiğit bitme noktasına geldiklerini açıkladı.

Yetkililerden kulübe sahip çıkmalarını isteyen Mehmet Yiğit yaptığı açıklamada:

"Ben 4 sezondur buradayım. İlk kez bu kadar kötü bir süreç yaşıyoruz. İnanılır gibi değil. Kampta giyecek malzememiz bile yok. Bu takım kapanacaksa, bir şeyler olmayacaksa ve büyüklerimiz sahip çıkmayacaksa bizim de burada durmamızın bir mantığı yok" dedi. 

“Kampta giyecek malzememiz bile yok”

Kulübün içinde bulunduğu sorunlarla ilgili konuşan Mehmet Yiğit, 4 sezondur Elazığspor’da forma giydiğini ve ilk kez bu kadar kötü bir süreç yaşadıklarını söyledi. Her kesimin Elazığspor’a sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekleyen Yiğit:
"Ben 4 sezondur buradayım. İlk kez bu kadar kötü bir süreç yaşıyoruz. İnanılır gibi değil. Kampta giyecek malzememiz bile yok. Bazı arkadaşlarımız sivil kıyafetleriyle yemeğe iniyor. Bu şehrin takımı hiçbir şekilde bunu hak etmiyor. Dünden beri taraftarlar baskı yaparak takımımızın Elazığ’a dönmesini istiyor. Hem hazırlık maçı oynama açısından hem de hava şartlarından dolayı bizim burada kampa devam etmemiz lazım.

Şu anda burada 5-6 kişiyiz. Bu takım kapanacaksa, bir şeyler olmayacaksa ve büyüklerimiz sahip çıkmayacaksa bizim de burada durmamızın bir mantığı yok. Sonuçta biz burada 4 yıldır emek veriyoruz. Değerli büyüklerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Süreç çok hızlı geçiyor. Liglerin başlamasına 20-25 günlük bir süre kaldı. Biran önce olaylara el atılması lazım. İyi veya kötü anlamda ne yapılması gerekiyorsa yapılması lazım" şeklinde konuştu. 

"Kamp yaptığımız otelden bile çıkartılabiliriz" 

Taraftarın her zaman olduğu gibi yine kendi yanlarında olduklarını aktaran Mehmet Yiğit:

"Artık şehir büyüklerinin bir an önce adım atması lazım. Bitme noktasındayız, hatta bittik. Şunu da belirtmek istiyorum. Maddi sıkıntılardan dolayı kamp yaptığımız otelden bile her an çıkartılabiliriz. Buda sadece Elazığspor’un değil Elazığ şehrinin ayıbı olur. Sonuçta bu takım şahısların değil, Elazığlılarındır. Buradan Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, değerli milletvekillerimize ve Elazığlı iş adamlarına seslenmek istiyorum. 51 yıllık geçmişe sahip olan bu koca çınarın bu zor süreçte sizlerin desteğine fazlasıyla ihtiyacı vardır” ifadelerini kullandı. 
 
 MEHMET YİĞİT’İN AÇIKLAMASINI İZLEMEK İÇİN - TIKLAYIN 
 

 
Etiketlerelazığspor yönetimi mehmet yiğit
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0785     EURO 6.7844     IMKB 85499     ALTIN 249,248    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16